Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Vlc Media Player

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
jAzzy
Administrator
Administrator
jAzzy


Mesaje : 14
Data de înscriere : 01/08/2012
Varsta : 25
Localizare : Craiova

Vlc Media Player Empty
MesajSubiect: Vlc Media Player   Vlc Media Player Icon_minitimeMier Aug 01, 2012 8:17 am

VLC Media Player

VLC media player este un player de media liber, codor şi difuzor ce poate citi din fişiere, CD-uri, DVD-uri, fluxuri de reţea, placi de captură şi chiar mai multe! VLC foloseşte codecurile lui interne şi funcţionează în esenţă pe toate platformele populare.” Astfel se prezintă media player-ul VLC, ce a ajuns săptămâna aceasta, marţi, la versiunea 1.0.0 – cu numele de cod Goldeneye. Desigur, nu prezentăm aici de fiecare dată când un program mai creşte ca versiune, dar 1.0.0 reprezintă un pas major pentru un player ce există de câţiva ani şi de atunci şi-a construit o bază solidă de fani, fie ei sub Windows sau Linux. Găsiţi programul pe situl oficial sau pe PortableApps de unde îmi place mie să îl iau (ca atâtea alte programe).
Despre VLC am vorbit recent când menţionam că e bun pentru a vedea fişierele incomplet descărcate. Programul se mai remarcă prin faptul că are codecurile încorporat în el (ceea ce desigur îi creşte dimensiunea), scutindu-vă de bătaia de cap cu “ce pachet de codecuri să îmi pun?” Merge din cutie, adică de la prima lansare, cu mai orice fişier video sau audio. La fel face şi KMPlayer, favoritul meu, dar uneori VLC, depinde de situaţie, e mai bun. În fine, VLC se evidenţiază şi cu alte facilităţi. Strict ultima versiune, 1.0.0, nu aduce noutăţi extraordinare: detalii în release notes. Mai jos vedeţi VLC şi cu nişte skinuri. Am fost curios să îl văd şi în alte “piei” decât cea clasică, care e cam banală şi minimalistă.

Link download : http://www.videolan.org/vlc/
Sus In jos
Seby
Fondator
Fondator
Seby


Mesaje : 19
Data de înscriere : 31/07/2012
Varsta : 27
Localizare : Craiova

Vlc Media Player Empty
MesajSubiect: Re: Vlc Media Player   Vlc Media Player Icon_minitimeMier Aug 01, 2012 10:11 am

Eu prefer winamp / bsplayer..
Sus In jos
 
Vlc Media Player
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: MaroCs - Diverse Zone :: Programe-
Mergi direct la: